top of page
BHY 30
12 cm ABC Sistem
Havalı Yatak Sistemi

YATAK HAVA YASTIĞI, ANA MAKİNE HAVA POMPASINDAN OLUŞMAKTADIR. HAVA YASTIĞI VE HAVA POMPASI İKİ MAVİ KANAL İLE BİRBİRİNE BAĞLANMIŞTIR HAVALI YASTIĞIN TEK SAYILI ODALARI GRUP A VE ÇİFT SAYILI ODA GRUP B DİR.
ODALARIN İKİ GRUBU HASTANIN VUCUDUNU DESTEKLEME VE UZUN SÜRE HAREKETSİZLİKTEN DOLAYI YATAK YARASINI ÖNLEMEK İÇİN SIRA İLE ŞİŞER.BU ESNADA, ETKİLİ ŞEKİLDE SICAKLIĞI VE HASTANIN VUCUDUNUN YÜZEYİNİN NEMİNİ ETKİLİ OLARAK AZALTABİLEN YATAĞIN KULLANICI TARAFINDA HAVA ALIP VEREBİLEN GÖZENEKLER VARDIR.YATAK,İPEKTEN YAPILMIŞ VE PVC VEYA KAUCUK BOY KAPLAMASIDIR. ESTETİK SAĞLAM VE TEMİZLENMESİ KOLAYDIR.

Bhy 302.jpg

ÖZELLİKLERİ:

YAPISI YATAK HAVA YASTIĞI, ANA MAKİNE(HAVA POMPASI)
ŞİŞİRME AKIŞI ANA MAKİNENİN MAKİNENİN HAVA ÇIKIŞ AKIŞI(HAVA POMPASI 6L/DAK DAHA AZ DEĞİL SIRALI ÇEVRİM YATAKLARIN ODALARI GRUP A VE GRUP B YE BÖLÜNMÜŞTÜR. GRUP A VE GRUP B ODALARININ ANA MAKİNE POMPALARI SIRA İLE 12DK BİR DEĞİŞİR. GÜRÜLTÜ ANA MAKİNE MAKSİMUM ÇIKIŞ AKIŞINDA OLDUĞUNDA, SES 40 DB FAZLA OLACAKTIR. HAVA GEÇİRMEZLİK YATAK İÇİNDEKİ BASINÇ 8KPA YA ULAŞTIĞINDA VE SÜREKLİ OLARAK ODA SICAKLIĞINDA 4 SAAT ŞİŞİRİLDİĞİNDE, ŞİŞİRME ORANI 7KPA DAN DAHA AZ OLMAMALIDIR. MAKSİMUM ŞİŞİRME BASINCI ANA MAKİNE ŞİŞİRME ÇIKIŞ ORANINDA OLDUĞUNDA, MAKSİMUM ŞİŞİRME ORANI 8KPA DAN 
AZ OLMAMALIDIR.

HAVALI YATAK KULLANIMI:

HAVALI HASTA YATAĞINI BİR HASTA KARYOLASINA VEYA TEKLİ YATAK ÜZERİNE YAYIN SERİN HAVALI YATAĞI HASARDAN SAKINMAK İÇİN YATAK İLE TEMASTA SİVRİ, KESKİN VEYA SERT CİSİMLER OLMAMALIDIR.
HAVALI YATAĞIN HAVA GİRİŞ TARAFI HASTANIN AYAKLARINI KOYDUĞU TARAFTA OLMALIDIR.HAVA POMPASI AYNI ZAMANDA YATAĞIN BAŞ KONSOLU AKSESUARINADA ASILABİLİR.HAVA POMPASINI ÇALIŞTIRIN, HIZLI ŞİŞİRMEK İÇİN MAKSİMUM SEVİYEYE GETİRİN HASTANIZIN KİLOSUNA GÖRE AYARLAYIP, ÜZERİNE PAMUKLU BİR ÇARŞAF SERİP KULLANIMA BAŞLAYABİLİRSİNİZ. HAVALI YATAK HASTANIZ KULLANDIĞI SÜRECE AÇIK OLMALIDIR.HASTANIZIN KİLO AYARINI İSE 1 DEN 9 KADAR BAR KISIMLARINDA 1 – 10 KG TEMSİL EDER 9 İSE 90 KG TEMSİL EDER.ÖRNEK HASTANIZIN KİLOSU 60 İSE 6 BAR AYARINDA KALMALIDIR.

bottom of page